| < Październik 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
Biznes i firmy
Gry PC i konsola
Gwiazdy
Hardcore
Hobby
Humor
Internet
Kluby piłkarskie
Media
Rozrywka
Seks (TYLKO dla dorosłych)
Sport
Technologie
Piractwo w sieci. Nielegalne pobieranie plików z internetu, serwisy ułatwiające łamanie praw autorskich, procesy o łamanie praw autorskich w internecie - rss feed - kanał rss
czwartek, 25 czerwca 2009

Video, filmy, wideo, filmiki, multimedia

Organizacje antypirackie zaostrzają walkę sądową o utracone przez piratów dochody. Piraci nie pozostają dłużni - dzisiaj natknęliśmy się na ciekawą akcję vlepkową - przyklejanie na produktach w sklepach naklejek o treści Available online for free (Dostępne w sieci - ZA DARMO). Naklejka nadaje się na wszystko, gry, filmy, produkty Microsoft Office. Zobacz naklejki:

wtorek, 16 czerwca 2009

Foto, zdjęcia, pictures, obrazki

Dla wszystkich piratów, którzy szukają dodatkowych usprawiedliwień dla łamania praw autorskich, mamy prezent - komiks, który udowadnia, że piractwo jest ekologiczne!

poniedziałek, 08 czerwca 2009

Artykuły, newsy, informacje, plotki, wiadomości, recenzje, opisy, porównania

Dobra wiadomość dla wszystkich internetowych piratów! Od teraz mają oni swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Według wyników z 99,9 proc. komisji wyborczych zdobyli 7,1 proc. glosów, co oznacza dla nich co najmniej jedno (a być może dwa) miejsce w unijnym parlamencie.

czwartek, 04 czerwca 2009

Video, filmy, wideo, filmiki, multimedia

Technonews zebrał najciekawsze reklamy społeczne, których twórcy chcieliby przekonać

piratów, że robią źle. Większość naiwna i zabawna - polecamy:

czwartek, 21 maja 2009
Parodia antypirackich reklamówek MPAA by Doki Doki Productions. Downloading pirateed films is awesome! :)

Plunder Propaganda (by Doki Doki Productions) - zobacz video w serwisie YouTube

18:10, kororowo
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 maja 2009
Ciekawe zestawienie filmów. Okazuje się, że filmy które zdominowały Box Office nie były najczęściej pobieranymi filmami w sieciach wymiany plików P2P. Czyżby użytkownicy sprawdzali filmy, które mają dużą otoczkę marketingową, a potem okazuje się, że były przereklamowane?

Na infografice przedstawiono też ranking serwisów bittorentowych, które są najpopularniejsze wśród piratujących użytkowników internetu.

Best Selling Movies Are Not The Most Pirated Ones | Top 10 Box Office Movies and Top 10 Most Pirated Movies in 2008

Best Selling Movies Are Not The Most Pirated Ones | Top 10 Box Office Movies and Top 10 Most Pirated Movies in 2008

00:22, kororowo
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 kwietnia 2009
Zapadł wyrok w sprawie serwisu The Pirat Bay. Wszyscy czterej założyciele serwisu The Pirate Bay zostali uznani winnymi zarzucanych im czynów. Oskarżeni otrzymali po roku więzienia. Ponadto będą musieli zapłacić łącznie 3 620 000 dol. odszkodowania. W uzasadnieniu sąd napisał o dużym ułatwianiu przez właścicieli serwisu ściągania plików chronionych prawem autorskim.
14:20, kororowo
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 listopada 2007
Zła wiadomość dla użytkowników sieci P2P i innych osób ściągających pliki łamiące prawa autorskie z Francji. Zawarto tam bowiem trójstronne porozumienie między dostawcami internetu, rządem i właścicielami treści podlegających prawu autorskiemu. Na jego mocy osoby, które będą regularnie ściągać nielegalną muzykę i filmy, stracą dostęp do internetu.

Źródło i szczegóły - Mashable

Ciekawe i rodzące wiele pytań, począwszy od tego co będzie teraz kontrolowane z naszej działalności w sieci, po możliwość egzekwowania bana na internet.

21:16, kororowo
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 września 2007

Pirate Bay pozywa do sądu koncerny medialne za sabotaż, cyberterroryzm. Dowodem są maile, które wyciekły firmy z MediaDefender. Można w nich znaleźć przykłady wynajmowania profesjonalnych hackerów, organizowania ataków DDoS i spamowania. Pirate Bay zgłosiło naruszenie prawa do szwedzkiej policji. Do sądu podają szwedzkie oddziały Fox, Sony, Universal, Paramount, a także Ubisoft, Atari.

01:47, kororowo
Link Dodaj komentarz »
środa, 12 września 2007

Szykuje się rewolucja w telefonii? Jak podaje serwis IDG.pl:

Szwedzka spółka TerraNet testuje opracowaną przez siebie technologię połączeń głosowych przez telefony komórkowe. Jej zaletą ma być możliwość wymiany danych bezpośrednio między aparatami telefonicznymi - bez pośrednictwa stacji bazowej, w oparciu o technologię P2P oraz... możliwy brak opłat za połączenia.

Szczegóły w IDG.pl

13:37, kororowo
Link Dodaj komentarz »

Przedstawiciele belgijskiego operatora internetowego Scarlet złożyli właśnie apelację w sprawie decyzji sądu, który nakazał firmie uniemożliwienie klientom nielegalnego udostępniania plików chronionych prawem autorskim w Internecie - donosi serwis Out-law.com. Zdaniem przedstawicieli firmy, werdykt sądowy zmusza ją do stosowania wobec klientów nielegalnych i nieetycznych praktyk.

"Zmuszenie nas do takich działań to bawienie się w Wielkiego Brata w Internecie. Jeśli dziś nie przeciwstawimy się takim pomysłom, przyzwolimy tym samym na nielegalne i "niewidzialne" sprawdzanie prywatnych danych internautów" - tłumaczy Gert Post, szef Scarlet.

Informacja i szczegóły: IDG.pl

13:32, kororowo
Link Dodaj komentarz »